COMPONENT MAKER

Jedná se stroj pro výrobu nadokenních a podokenních komponentů, překladů pro dveře a vrata v dřevostavbách. O spojení materiálu se postarají 4 hřebíkovačky BEA o délce hřebíku 100 mm. Přítlak materiálu je zajištěn pneumatickými upínači.
Střelbu pistolí lze volit na ovládacím panelu podle potřeby a vyráběného kusu.

COMPONENT TABLE

Jde o kovový stůl s uličkou pro sestavení rámů dveří a oken. Je vybaven úpravnou vzduchu s automatickým přimazáváním pro připojení ručních hřebíkovacích pistolí.

RÁMOVACÍ STŮL

Na tomto stole se provádí sestavení vlastního rámu stěnového panelu. Výška panelu je motoricky nastavitelná a správné upnutí panelu je zajištěno speciální brzdou. Standardní délka stolu je 8m , ale lze na zakázku vyrobit i délky větší. Prohřebíkování rámu zajišťují dvě pistole, jedna po delší straně stolu. Každá pistole je umístěna ve speciálním vozíku v lineárním vedení a „plave na vzduchovém polštáři“, takže hmotnost pistole obsluha nemusí překonávat a na jednu stojku lze na výšku nastřílet libovolný počet hřebíků. Je tedy možné vyrábět i velmi silné panely pro pasivní domy.

OPLÁŠŤOVACÍ MOST

Tento stroj je určen pro namontování do výrobní linky pro výrobu stěnových panelů. V dnešní době, kdy je kladen důraz nejen na správné technologické zpracování, ale také na ekonomiku, je čas velmi důležitým ukazatelem. Oplášťovací proces je nejdelší operace při výrobě panelu a tudíž často funguje jako „brzda“ při kontinuální výrobě panelů. Oplášťovací most je automatické zařízení řízené počítačem a dokáže zkrátit čas na opláštění až o 70% oproti ručnímu opláštění, přičemž ruční práce nikdy nedosáhne takové kvality jako strojní.

OTÁČECÍ STŮL

Tento stůl je určený pro výrobu oboustranně opláštěných panelů. Lze jej použít samostatně, kdy na tomto stole probíhá kompletní výroba panelu, nebo může být zabudován ve výrobní lince, kdy tento uzel slouží pouze pro otočení panelu a jednu z operací, například vložení izolace a upevnění fólií. Standardní délka stolu je 8m, ale na zakázku lze vyrobit i 13,5m. Výška panelu je možná do 3500mm.

ZAKLÁDACÍ STŮL

Tento stůl je určen pro zabudování do výrobní linky na panely o vysoké kapacitě a vysokého stupně dokončení na závodě. Stůl slouží k odebrání panelu z výrobní linky a umístění panelu do skladu. Ve skladě pak probíhají dokončovací operace, jako například dokončení fasád, instalací, nátěry a pod.