VÝROBA VAZNÍKOVÝCH KONSTRUKCÍ

MÁTE ZÁJEM O DODÁNÍ STŘEŠNÍ KONSTRUKCE?

Kontaktujte naše certifikované výrobce střešních vazníků. Mapu s kontaktními údaji naleznete zde | Výrobci vazníků |

CHTĚLI BYSTE VYRÁBĚT VAZNÍKOVÉ KONSTRUKCE?

Výroba vazníkových konstrukcí začíná návrhem nosné konstrukce střechy. K tomuto účelu slouží námi vyvíjený software Pamir, s jehož pomocí jste schopni rychle a kvalitně navrhnout pevnou a hospodárnou nosnou konstrukci střechy.

Srovnání nákladů

Stavba rodinného domu se skládá z několika konstrukčních částí. Poměrně velkou položkou v nákladech na stavbu je konstrukce střechy a stropů. Z toho velká část ceny střechy je tvořena náklady na nosnou konstrukci střechy. V českém stavebnictví je hluboko zakořeněná tradice klasických krovů, které jsou neseny těžký stropem, například z keramických tvarovek. Naproti tomu technologie příhradových vazníků přináší nemalé úspory na konstrukcí střechy a stropu. Díky tvaru vazníků je možné jedním produktem vytvořit jak střešní konstrukci, tak strop nad posledním podlažím. Nosná konstrukce stropu je tvořena dolním pasem vazníku, na který se osadí sádrokartonový podhled. Příhradové vazníky nepřináší jen materiálové úspory, ale také časové.

Příklady snížení nákladů si můžete prohlédnout níže:

LEVNÉ ŘEŠENÍ VAŠÍ STŘEŠNÍ KONSTRUKCE

Konstrukční řešení pomocí vazníků spojovaných styčníkovými deskami lze s výhodou využít pro všechny typy střešních konstrukcí s podkrovím i bez podkroví.

TVAR STŘECHY S OBYTNÝM PODKROVÍM

Sedlová střecha

Střechu Vašeho domu je možné navrhnout včetně lehkého dřevěného stropu, který je součástí střešních vazníků. Výhodou tohoto řešení je rychlost a značné snížení nákladů na stropní konstrukci.

Sedlová střecha bez podlahy

Pokud si přejete těžký železobetonový strop, je možné využívat vazníky pouze k zastřešení Vašeho domu. Se zárukou rychlosti výstavby a suchého procesu lze Vaši střechu zpestřit nejrůznějšími vikýři.

Valbová střecha

I ve valbové střeše navrhneme řešení pro Vaše podkroví sestavené z příhradových vazníků. Rychlost montáže se zárukou suchého procesu je jednou z velkých výhod našeho systému.

TVAR STŘECHY BEZ OBYTNÉHO PODKROVÍ

Sedlová střecha

Toto řešení střešní konstrukce je jednou z ekonomicky nejlépe hodnocených variant. Využijete veškeré výhody našeho systému a současně Vaše střecha neztratí na eleganci.

Valbová střecha

Další ekonomicky skvěle hodnocená varianta řešení střešní konstrukce. Díky našemu grafickému a výpočtovému softwaru Vám nabídneme nejlepší řešení na trhu.

Stanová střecha

Jedno z obecně známých řešení střešní konstrukce pomocí systému vazníků se styčníkovými deskami.